Urządzenie Dermo Pen Q1 – jak działa i co daje?

Urządzenia Dermapen są stosowane przede wszystkim w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Używa się ich do przeprowadzania zabiegów mezoterapii mikroigłowej oraz makijażu permanentnego. Do tej grupy urządzeń zalicza się między innymi Dermo Pen Q1 – jak działa i jakie efekty pozwala uzyskać?

Jak starzeje się skóra?

Starzenie się skóry jest procesem, który zachodzi pod wpływem wielu czynników. Wśród nich wymienia się miedzy innymi uwarunkowania genetyczne czy styl życia. Proces ten może przyspieszyć niewłaściwa pielęgnacja, nieodpowiednia dieta, nadmierny stres, stosowanie używek czy nawet nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne.

W konsekwencji działania tych czynników może dojść do degradacji kolagenu w skórze lub zmniejszenia jego produkcji oraz wystąpienia nieprawidłowości w strukturze włókien elastyny. Z tego powodu skóra staje się mniej jędrna, natomiast zaburzenia w płaszczu lipidowym mogą doprowadzić do jej poszarzenia, przesuszenia i pojawienia się zmarszczek.

Walcz ze starzeniem się skóry… profesjonalnie!

By zapobiegać niedoskonałościom, także tym będącym efektem procesu starzenia się, nie należy zapomnieć o pielęgnacji, opierającej się na dokładnym oczyszczaniu i nawilżaniu cery. Codzienne zabiegi warto uzupełnić tymi, przeprowadzanymi w profesjonalnych gabinetach, do których wykorzystuje się Dermo Pen Q1. Jak działa to urządzenie i gdzie tkwi sekret jego skuteczności?

Dermo Pen Q1 jest wyposażony w system igieł, które, poruszając się pulsacyjnie, wykonują w skórze pionowe mikrootwory. W ten sposób fibroblasty zostają pobudzone, zaś produkcja włókien kolagenowych i elastynowych – wzmocniona. Dodatkowo powstałe w wyniku działania Dermo Pen Q1 mikrourazy przyczyniają się do przyspieszenia procesów regeneracyjnych skóry. Nie bez znaczenia pozostaje też świetne przygotowanie cery do zabiegu – dzięki niemu substancje aktywne w aplikowanych preparatach wnikają w głębokie warstwy skóry, zapewniają jeszcze lepsze efekty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *