Urządzenie Dermo Pen Q1 – co to jest i jak działa?

Urządzenia Dermapen wykorzystywane są w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Dermo Pen Q1 znajduje zastosowanie podczas mezoterapii mikroigłowej oraz makijażu permanentnego. Jak jednak działa to urządzenie i w jaki sposób pomaga zwalczać oznaki starzenia się skóry?

Starzenie się skóry jest procesem złożonym, zachodzącym pod wpływem wielu czynników. Do jego przejawów zalicza się między innymi degradację kolagenu lub zmniejszenie jego produkcji oraz występowanie nieprawidłowości w strukturze włókien elastyny. W efekcie skóra staje się mniej jędrna, zaś zaburzenia w płaszczu lipidowym naskórka powodują, że szarzeje, przesusza się, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki.

Profesjonalne zabiegi w walce ze starzeniem skóry

Urządzenia Dermapen wspomagają walkę ze starzeniem się skóry. Codzienna, kompleksowa pielęgnacja wzbogacona o profesjonalne zabiegi przeprowadzane przy użyciu Dermo Pen Q1 może przynieść znakomite rezultaty. Jak jednak działa to urządzenie i czemu zawdzięcza swoją skuteczność?

Dermo Pen Q1 posiada specjalny system igieł, który wykonuje ruchy pulsujące. One właśnie przyczyniają się do powstawania w skórze pionowych mikrootworów, w konsekwencji czego dochodzi do pobudzenia fibroblastów. Wzmocniona zostaje także produkcja włókien kolagenowych i elastynowych, natomiast powstałe w skórze mikrourazy przyspieszają procesy regeneracyjne skóry. Efekty działania Dermo Pen Q1 potęgują aplikowane na cerę preparaty, których składniki aktywne wnikają w głębokie warstwy skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *