Urządzenie Dermapen – czym jest i jak działa?

Dermapen to nowoczesne urządzenie, które wykorzystuje się w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Używa się go podczas zabiegów, których celem jest usuwanie zmarszczek, regeneracja skóry, leczenie blizn czy redukowanie rozstępów. Dermapen znajduje także zastosowanie podczas wykonywania makijażu permanentnego.

Zabiegi z użyciem urządzenia Dermapen oferują przede wszystkim profesjonalne gabinety kosmetyczne. Te z kolei zaopatrują się wyłącznie w sklepach specjalizujących się w sprzedaży tego typu produktów, dzięki czemu możemy mieć pewność, że zarówno sam sprzęt, jak i niezbędne do jego działania kartridże do Dermapena, pochodzą ze sprawdzonego źródła.

Jak działa Dermapen?

Urządzenie Dermapen jest wyposażone w system igieł, które wykonując ruchy pulsujące, przyczyniają się do powstania w skórze pionowych mikrootworów. W efekcie następuje pobudzenie fibroblastów oraz produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. Co więcej, powstające w ten sposób mikrourazy intensyfikują procesy regeneracyjne w skórze.

Do czego służy Dermapen?

Z tego powodu Dermapen jest wykorzystywany przede wszystkim podczas zabiegów pielęgnacyjnych oraz przeciwstarzeniowych czy leczenia blizn i niwelowania rozstępów. Ich rezultaty wzmacniają aplikowane preparaty, które, za sprawą odpowiedniego przygotowania powierzchni naskórka, wnikają w głębsze warstwy skóry. Ponadto zabiegi, podczas których stosowany jest Dermapen, są wykonywane szybciej i odbierane przez pacjentów jako bardziej komfortowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *