Sekret zachowania młodości skóry

Wiele kobiet marzy o tym, by poznać sposób na zatrzymanie procesu starzenia się. W tym celu każdego dnia wykonują rozmaite zabiegi pielęgnacyjne, które poprawiają kondycję cery i pomagają zachować jej młodość. By jednak uzyskać jeszcze lepszy efekt, warto uzupełnić je o profesjonalne zabiegi, przeprowadzane w gabinetach kosmetycznych, przy użyciu takich urządzeń jak Dermapen.

Starzenie się skóry jest spowodowane wieloma czynnikami – zarówno wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi. Sam ten proces zaś polega na degradacji kolagenu lub zmniejszeniu jego produkcji oraz występowaniu nieprawidłowości w strukturze włókien elastyny. To z kolei przyczynia się do utraty jędrności skóry, natomiast zaburzenia w płaszczu lipidowym naskórka sprawiają, że cera traci koloryt, staje się przesuszona, a na jej powierzchni zaczynają pojawiać się zmarszczki.

Dbaj o skórę… codziennie!

By zachować młodość skóry należy stosować odpowiednią dietę i utrzymywać nawodnienie organizmu na optymalnym poziomie. Niezbędne są także codziennie zabiegi pielęgnacyjne – za absolutne minimum uznaje się dogłębne oczyszczanie i nawilżanie skóry twarzy. Ponadto zaleca się, by regularnie złuszczać i odżywiać cerę, najlepiej przy użyciu peelingów oraz maseczek, przeznaczonych do skóry dojrzałej.

Urządzenie Dermapen – jak działa?

Szereg korzyści mogą przynieść również dodatkowe, profesjonalne zabiegi, wykonywane w gabinetach kosmetycznych przy wykorzystaniu narzędzi, takich jak Dermapen. Urządzenie to stosuje się do przeprowadzania zabiegów regeneracyjnych oraz przeciwstarzeniowych.

Rezultaty takie zawdzięczamy systemowi pulsujących igieł, które wykonują pionowe mikrootwory. Powoduje to pobudzenie fibroblastów, procesów regeneracyjnych w skórze oraz produkcji nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Do zabiegów przy użyciu Dermapen wykorzystuje się dodatkowo specjalne preparaty, których składniki aktywne wnikają w głębokie warstwy skóry i wzmacniają działanie urządzenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *