Jak zatrzymać młodość skóry na dłużej?

Zabiegi pielęgnacyjne, jakie każdego dnia wykonuje wiele kobiet, mają na celu nie tylko poprawę kondycji cery, ale również zachowanie młodości skóry. Jeszcze lepsze efekty można osiągnąć, uzupełniając pielęgnację o profesjonalne zabiegi przeprowadzane przy użyciu profesjonalnych urządzeń, takich jak Dermapen.

Proces starzenia skóry przejawia się między innymi degradacją kolagenu lub zmniejszeniem jego produkcji oraz występowaniem nieprawidłowości w strukturze włókien elastyny. W rezultacie cera traci jędrność, a z powodu zaburzeń w płaszczu lipidowym naskórka, staje się szara i przesuszona, zaś na jej powierzchni mogą pojawiać się zmarszczki.

Codzienna pielęgnacja skóry

W zachowaniu młodości skóry, oprócz zdrowej diety oraz odpowiedniego nawodnienia organizmu, pomocne są zabiegi pielęgnacyjne. Absolutnym minimum jest codzienne oczyszczanie i nawilżanie skóry twarzy, a ponadto jej regularne złuszczanie i odżywianie, na przykład poprzez stosowanie peelingów i maseczek przeznaczonych do danego rodzaju cery.

Jak działa urządzenie Dermapen?

Dobrym pomysłem jest uzupełnienie pielęgnacji o profesjonalne zabiegi przeprowadzane przy użyciu nowoczesnych narzędzi, takich jak Dermapen. Urządzenie to wykorzystywane jest między innymi do regeneracji skóry oraz usuwania zmarszczek. Uzyskanie takiego efektu umożliwia system pulsujących igieł, wykonujących w skórze pionowe mikrootwory.

W ten sposób pobudza się fibroblasty, procesy regeneracyjne zachodzące w skórze oraz produkcję nowych włókien kolagenowych i elastynowych. Działanie urządzenia Dermapen wzmacniają aplikowane na skórę preparaty, wnikające w głębsze warstwy skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *