Jak spowolnić starzenie się skóry i usunąć jego oznaki?

Codzienne oczyszczanie i nawilżanie cery, regularne peelingi i maseczki. Co jeszcze możesz podarować swojej skórze, by odwdzięczyła Ci się pięknym, zdrowym i młodym wyglądem? Świetnym pomysłem jest uzupełnienie pielęgnacji o profesjonalne zabiegi, wykonywane przy użyciu nowoczesnych urządzeń, takich jak Dermapen.

Starzenie się skóry jest procesem uzależnionym od wielu czynników. Oprócz uwarunkowań genetycznych, znaczny wpływ na to, jak szybko ten proces będzie postępował, ma także nasz styl życia, czyli sposób odżywiania, aktywność fizyczna czy ewentualne nałogi. Kondycji cery nie poprawiają również zanieczyszczenie powietrza i częsta ekspozycja na słońce.

Jak starzeje się skóra?

Starzenie się skóry jest procesem, przejawiającym się między innymi degradacją kolagenu, spowolnieniem jego produkcji oraz zmianami w strukturze włókien elastyny. Z tego powodu skóra staje się mniej jędrna, zaś zaburzenia w płaszczu lipidowym przyczyniają się do jej szarzenia, przesuszenia oraz pojawiania się zmarszczek na jej powierzchni.

Profesjonalna pielęgnacja skóry

By zauważalnie spowolnić ten proces, konieczna jest codzienna pielęgnacja skóry. Składają się na nią przede wszystkim oczyszczanie i nawilżanie cery oraz jej złuszczanie i odżywianie. Dla uzyskania jeszcze lepszych rezultatów, pielęgnację warto wzbogacić o profesjonalne zabiegi, do przeprowadzania których używa się nowoczesnych urządzeń, takich jak Dermapen. Cena urządzenia rozpoczyna się od 200-300 zł.

Jak on działa? Dermapen jest wyposażony w system pulsujących igieł, które wykonują w skórze pionowe mikrootwory. W efekcie dochodzi do pobudzenia fibroblastów oraz produkcji włókien kolagenowych i elastynowych. To z kolei pozwala na intensyfikację procesów regeneracyjnych i widoczną redukcję zmarszczek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *